Ali razvijate podatkovne prostore? Delujete na področju pametnih mest in skupnosti? Se zanimate, kako bi te dve področji združiti? Potem je ta razpis za pilotne projekte pravi za vas.
Danes je na Gospodarski zbornici Slovenija potekal dogodek Računalništvo in informatika za vse, kjer smo v sodelovanju z ACM organizatorjem tekmovanj podelili nagrade najboljšim slovenskim tekmovalcem računalništva in informatike ter nagradili 3 najboljše mentorje.
Pridružite se nam pri soustvarjanju tehnoloških rešitev, ki bodo definirale prihodnost slovenskega gospodarstva! Vabimo vas k sodelovanju v anketi, ki je namenjena ugotavljanju potenciala podjetij v Sloveniji na področju tehnologij, fokusnih področij in produktnih smeri.
»Vstopamo v obdobje, ko digitalne inovacije niso le ključne za naše gospodarstvo, ampak so gonilo preobrazbe, ki nas bo popeljala v visoko produktivno družbo znanja. Zato me veseli, da je Slovenija jasno prepoznala pomen digitalnih inovacij in z vključitvijo digitalnega področja v strategijo Pametne specializacije Slovenije utira pot k temu cilju,« je ob priložnosti današnje ustanovne skupščine SRIP GoDigital, ki ga upravlja GZS-Združenje za informatiko in telekomunikacije, poudarila generalna direktorica GZS Vesna Nahtigal.
Pilotno izvedbo programa ESSA za mlajše strokovnjake DevOps Junior Expert, ki so ga izvedli na Fakulteti za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani (UL FRI) je uspešno zaključila prva generacija tečajnikov.
20. in 21. aprila 2024 bo na Fakulteti za računalništvo in informatiko v Ljubljani že deseti DragonHack, največji slovenski univerzitetni hackathon.
Čestitke članom Združenja za Informatiko in telekomunikacije in SRIP GoDigital za prelomni uspeh vključitve v najpomembnejšo novo evropsko verigo vrednosti na področju digitalne infrastrukture prihodnost.
Slovenija in Poljska sodelujeta na številnih področjih, kljub vsemu pa je v prihodnosti še veliko prostora za poglobitev predvsem gospodarskega sodelovanja, je bilo slišati na današnjem Slovensko-poljskem poslovnem forumu na temo kibernetske varnosti in umetne inteligence, ki je potekal v Nordijskem centru v Planici. Dogodek, ki je potekal ob robu FIS finala svetovnega pokala v smučarskih skokih, sta odprla predsednica države dr. Nataša Pirc Musar in poljski predsednik dr. Andrzej Duda, na njem pa sta bila podpisana tudi dva sporazuma, ki bosta še dodatno okrepila povezovanje med podjetji obeh držav.
Slovenski ponudniki rešitev in storitev kibernetske varnosti so se v sodelovanju s Sekcijo za kibernetsko varnost ZIT GZS ter Ministrstvom za obrambo RS predstavili evropskim partnerjem.
Na prvem srečanju projekta Digital4Sustainability se je zbralo 24 partnerjev in 5 pridruženih partnerjev iz 13. držav članic EU. Partnerji na projektu se bodo osredotočili na pospeševanje digitalnega in zelenega prehoda v sektorju IKT in celotni evropski industriji.