SRIP GoDigital

Novice

Digital4Sustainability – mednarodna pobuda, ki bo s svojimi aktivnostmi zaprla vrzel znanj in kompetenc na področju dvojnega prehoda

7. marec 2024

Na prvem srečanju projekta Digital4Sustainability – Skills for Europe's Twin Transition, ki je potekalo 6. in 7. marca v Bruslju, se je zbralo 24 partnerjev in 5 pridruženih partnerjev iz 13. držav članic EU. Partnerji na projektu se bodo osredotočili na pospeševanje digitalnega in zelenega prehoda v sektorju IKT in celotni evropski industriji ter pomagali podjetjem pri uvajanju naprednih digitalnih tehnologij za doseganje njihovih trajnostnih ciljev.

To štiriletno mednarodno pobudo financira Evropska unija, v njej pa iz Slovenije sodelujeta Združenje za informatiko in telekomunikacije in Center za poslovno usposabljanje pri Gospodarski zbornici Slovenije v sodelovnju s SRIP GoDigital. Pobuda želi preko promocije večje uporabe digitalnih tehnologij podpreti, omogočiti, pospešiti in razširi trajnostnostni razvoj družbe. V ta namen bo projektni konzorcij  spodbujal razvoj strokovnih znanj in vlog na področju digitalne trajnostnosti ter razvoj usposobljene delovne sile za digitalno prihodnost.

Konzorcijski partnerji bodo v okviru te pobude izvedli raziskavo povezano z digitalno trajnostnostjo, ki bo pomagala začrtati nastajajoče področje znanj, kompetenc in strokovnih izobraževanj ter potrebe po delovni sili na tem razvijajočem se področju. Informacije zbrane v raziskavi bodo podlaga za opredelitev nove strategije znanj za digitalno trajnostnost (Digital Sustainability Skills Strategy) in pripravo učnih programov za usposabljanje strokovnjakov za digitalno trajnostnost.

Več informacij o pobudi najdete na spletni strani www.digital4sustainability.eu

Na socialnih omrežjih pa nas lahko spremlate preko LinkedIn profila TUKAJ >>

Za vsa dodatna vprašanja glede pobude se lahko obrnete na Matejo Baebler, vodjo projekta na ZIT-GZS, na e-mail mateja.baebler@gzs.si.

Konzorcijski partnerji:

Adecco Formazione, Italy

Adecco Italia Holding, Italy

As Bcs Koolitus BCS, Estonia

Asociatia Cluj It, Romania

Badgebox, Italy

CEFRIEL Societa Consortile A Responsabilita Limitata, Italy

Cooperatie Eduserpro U.A., Netherlands

Digital Technology Skills Limited, Ireland

DIGITALEUROPE, Belgium

European DIGITAL SME Alliance, Belgium

Fast Lane, Germany